چاپ این صفحه
چهارشنبه, 11 تیر 1399 00:00

۱0 مزیت بزرگ مصرف گوشت بلدرچین برای سلامتی

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

فواید مصرف گوشت بلدرچین برای سلامتی:

گوشت و تخم بلدرچین از نظر مواد مغذی موجود در آن ها دارای فواید زیادی برای سلامتی ما است. موارد زیر برخی از فواید خوردن گوشت و تخم بلدرچین برای سلامتی است.

مراقبت از بینایی

زرده تخم بلدرچین نه تنها حاوی پروتئین است بلکه زرده نیز دارای لوتئین و زیکسانتین است که می تواند از سلامت شبکیه مراقبت کند. این دو ماده مغذی چشم را از اشعه فرابنفش محافظت می کنند.

علاوه بر لوتئین و زیکسانتین، گوشت و تخم بلدرچین حاوی ویتامین A است. اگرچه ویتامین A موجود در بلدرچین از هویج کمتر است اما فواید و تاثیرات مفیدی برای مراقبت از بینایی دارد.

مراقبت از پوست

نه تنها بلدرچین حاوی ویتامین A و B است بلکه سرشار از ویتامین E نیز می باشد. همانند ویتامین E موجود در میوه ها و سبزیجات، ویتامین E موجود در بلدرچین نیز می تواند از پیری زودرس جلوگیری کند. همچنین ویتامین E موجود در بلدرچین برای بازسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

استحکام استخوان ها

گوشت بلدرچین غنی از فسفر و کلسیم است. این دو ماده مغذی برای مراقبت از استخوان ها مفید هستند. به این ترتیب ، می توانیم از مشکلات استخوانی مانند پوکی استخوان که می تواند در اثر کمبود کلسیم و فسفر ایجاد شود ، جلوگیری کنیم.

حل مشکلات سیستم تنفسی

مصرف گوشت بلدرچین همانند گوشت خفاش و سنجاب باعث حل مشکلات تنفسی می شود. برخی از مشکلات تنفسی با مصرف گوشت بلدرچین مانند آسم ، سل و دیستروفی عروقی رویشی قابل حل هستند.

ترمیم بافت بدن

از جمله فواید دیگری که مصرف گوشت بلدرچین دارد ترمیم بافت های آسیب دیده بدن است. پروتئین موجود در گوشت و تخم بلدرچین می تواند به ما در بازسازی بعضی از بافت ها و سلول ها در ناخن ، پوست و مو کمک کند و همچنین می تواند تولید هورمون و آنزیم را در بدن ما افزایش دهد.

افزایش عملکرد سیستم ایمنی

اگر گوشت بلدرچین را به صورت مداوم مصرف کنیم می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی شود. این افزایش عملکرد باعث می شود تا مقاومت بدن در برابر ابتلا به بیماری ها بالارود. علاوه بر این سیستم ایمنی بهتر، باعث می شود تا بدن به راحتی با باکتری و انگل های وارد شده به بدن مقابل کند و آن ها را از بین ببرد.

مراقبت از سلامت قلب

پروتئین موجود در گوشت و تخم بلدرچین می تواند به توازن کلسترول بد در بدن ما کمک کند. به همین دلیل ، برای مراقبت از سلامت قلب ما باید گوشت و تخم بلدرچین مصرف کنیم.

رساندن مواد مغذی به مغز

تخم بلدرچین حاوی کولین است که می تواند بر روی عملکرد رشد مغز تاثیر بگذارد. همچنین کولین موجود در تخم بلدرچین می تواند به عملکرد اعصاب در مغز کمک کند و حافظه ی ما را افزایش دهد. در صورت مصرف مداوم تخم بلدرچین حافظه ما بهتر خواهد شد و به راحتی فراموش نخواهیم کرد.

حل مشکل کم خونی

آهن موجود در گوشت بلدرچین باعث حل مشکل آنمی یا همان کم خونی می شود. آهن همچنین می تواند به تولید هموگلوبین و گلبول های قرمز خون کمک کند که می توانند مشکل کم خونی در بدن ما را حل کند.

تامین انرژی ضروری

بلدرچین حاوی ویتامین B2 است که می تواند کربوهیدرات را به قند تغییر دهد. ما می دانیم که قند یک ماده حاوی انرژی است که بدن ما به آن احتیاج دارد و تنها ماده تامین کننده انرژی فعالیت مغز ما قند است.

اگرچه بلدرچین دارای جسه کوچکی است اما خوردن گوشت آن فواید بسیاری برای سلامت انسان دارد. اگر ما گوشت و تخم بلدرچین را به طور منظم و به اندازه مصرف کنیم و در مصرف آن زیاده روی نکنیم می تواند به سلامت بدن ما کمک کند و موجب تندرسی ما گردد

مشاهده 3910 مرتبه آخرین بروز رسانی چهارشنبه, 11 تیر 1399 09:42
برای ارسال نظر ثبت نام نمایید